Tıkla"   Thttps://bursalimatbaa.com/administrator/index.php?option=com_modules&view=module&layout=edit&id=180#ıkla

  DAMLA ETİKET

  Bursa Damla Etiket yapım şekli:

  İstenilen şekilde etiket baskısı yapıldıktan sonra, geride kalan ürünün ya da markanın artan kısmı çıkarıldıktan sonra, sadece etiket kısmı kalır. Daha sonra, etikete özel makine aracılığıyla, sıvı şeklinde olan kimyasal reçine, etiket üzerine damlatılır. Soğuduktan sonra, etiketin son hali ortaya çıkar ve etiketin son hali ortaya çıkar. 

  damla etiket

  Bursa Damla Etiket yaptırmanın avantajları:

  Sıcak ve soğuk havalarda, dirençli olması ayrıca görünüm şekli olarak derinlik hissi olması sayesinde 3 boyutlu bir etiket havası verir. Ayrıca, yapılım şekli kullanılan malzemeler gibi nedenlerden dolayı, yıpranmalara karşı etkilidir ve bu sayede etiket daha uzun ömürlüdür. 

  Bursa Damla Etiketin faydaları:

  Mercek görünümü olduğu için, yapılan tasarımı daha büyük gösterir. Görülme açısını bu özelliğinden dolayı, genişletir. Renklere, derinlik ve parlaklık verir. Oluşturduğu 3 boyutlu havası ile en basit bir ürünü bile daha dikkat çekici bir hale getirir. Şeffaf görünümüyle, etiketin daha canlı ve parlak görülmesini sağlar. Bursa Damla Etiket üzerine uygulanan baskı, etiketi dış etkenlere karşı korur. Uygulama yapılmadan önce, sıvı olduğu için, yüzeyi sardığından, yüzey üzerinde kolayca yayıldığı için, uygulamada kolaylık sağlar.   

   

  Bursa Damla Etiket; mercek etkisiyle tasarımı büyük gösterebilen görme açısını genişleten renklere derinlilik ve parlaklık kazandıran bir reklam ürünüdür. Kullanım alanlarında çarpıcı, şeffaf, renkli parlak şaşırtıcı ve çekici olması nedeniyle reklam amaçlı kullanılmasında çok farklı boyutlar yaratmaktadır.

  Domes sistemi ile gerçekleştirilen Bursa Damla Etiketler sınırsız uygulama alanına sahiptir. Bursa Damla Etiket dikkat çekebilen bir özelliğe sahiptir. Ürünün imajını değiştirerek kalitesine kalite katarak değer kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca Bursa Damla Etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisi en basit ürünleri bile çok şık bir görünüme sokarak ürünün öne çıkmasını ve fark edilmesini sağlar. Ayrıca özelleştiği başka marka veya logo le bir projeksiyonun olarak örülmektedir. .

   

  Bursa Damla Etiket reklamcılık alanında git gide artan teknolojilerin kullanılması sonucu ortaya çıkmış bir üründür. Tasarımlara mercek etkisi sayesinde daha yüksek görünen bir derinlik parlaklık kazandıran yapışkanlı bir üründür. Bursa Damla Etiketi ilgi çekmek istenen bir ürün veya reklama kullanıldığı zaman reklama ve ürüne 3 boyutlu bir özellik katması nedeni ile tercih edilmektedir. Ayrıca Bursa Damla Etiket yüzeyi düz her yere yapıştırılabilmektedir.

   

   Neden Bursa Damla Etiket Kullanılmalı

  Bursa Damla Etiket kullanılmasının birçok nedeni vardır aslında. Tüketici ürünün içeriğinden önce her daim etikti görür. Etiket ürünün yerini ve kalitesi vurgulamak, ürünün satılmasında ok etkili yanı vardır. Müşterinin ilgisin her zaman çeker ve ürünün türlü dış aşınmalara karşı korumaktadır. Bursa Damla Etiket de mevcut etiketin üzerinde bir koruma tabakası oluştuğundan dolayı raf ömrü boyunca ürünü korumaktadır. Günümüzde hızlı gelişen teknolojilerde güvenli bir etikete i olmak satılan ürünün kalitesin arttırırken müşteriyi de ürünü almaya cezbettirir. Domes ile gerçekleştirilen Bursa Damla Etiket üç boyutu olması nedeni sınırsız uygulama alanlarına sahiptir.

   

   Bursa Damla Etiket Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  Bursa Damla Etiket kullanmanın en büyük avantajı; Bursa Damla Etiket ile kullanılan bir üründe müşterisinin ürünü görür görmez dikkatini üzerine çektiği bir çekiciliğe sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra Bursa Damla Etiket ürünün imajını geliştirirken kalitesine kalite katmaktadır. Bursa Damla Etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisiyle en basit ve ürün bil özel bir görünüme sahip olurken fark edilebilir hale gelmektedir. Böyle bir durum öz konusu olduğunda ise ürün öne çıkmaktadır.

  Ayrıca Bursa Damla Etiket ürüne 3D görüntüsü vermek amacı ile çok daha estetik bir yapıya sahiptir. Fiyatlandırma politikasına göre en uygun etiketlendirme çeşitlerindendir. Hava şartlarına uygun olarak tasarlanır. En son baskı teknikleri uygulanarak üretilmektedir. Çoğu ürünlere uygun olarak üretilme özelliğine sahiptir. Ürünlerin Markalarının uzun süre bozulmadan saklayabilir. Deforme olmaz. Bursa Damla Etiketin başlıca avantajları bu şekildedir.

   

   Bursa Damla Etiket Nerelerde Kullanılır?

  Bursa Damla Etiketi kulanım alanları oldukça çoktur. Mobilya sektöründen başlayıp sanayi makineleri ne kadar kullanılmaktadır. Bursa Damla Etiket mobilya sektöründe mutfak dolapları ve dolap kapaklarının marka üzerinde, bilgisayar masaları, büro mobilyaları, Modüler mobilya ve sehpalarda rahatlıkla kullanılır. Ayrıca bilgisayar kasalarında Mouse ve kulaklıklar gibi bilgisayar ürünlerinde de kullana bilirliği vardır. Bursa Damla Etiketi kullanıldığı alanlardan bir tanesi de mutfak eşyalarıdır.

   

  Mutfak eşyalarının olmazsa olmazlarından olan buzdolaplarının dış kapaklarında, çamaşır ve bulaşık makinelerinde, fırın klima mutfak robotları ve aspiratörlerde kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe se otomobil markalarının üzerlerinde kaporta ayna jant ön panel direksiyon, arka ve önde parlaklık koruması gereken alanlarda k kullanılırken sanayi sektöründe de tüm Cnc, Freeze, her türlü makinenin mark ve etiket korumasında ve tüm uyarı notlarında Bursa Damla Etiket kullanıldığı görülmektedir.

   

  Bursa Damla Etiketn kulanım alanlarından bir tanesi ise promosyon sektörüdür. Promosyon sektöründe hediyelik kalemlerde plastik, metal, Anahtarlık, masa üstü set, Rozet ve kalemlik, rengini koruması tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

  Bursa Damla Etiketin Farklılıkları: 

  Normal baskılı etiketler zamanla baskıları tahriş olur, silinir veya kaybolur Bursa Damla Etiket bu baskılı yüzey üzerine uygulanarak baskınızı bir ömür boyu dış etkenlere karşı korur. Şeffaf camsı görüntüsüyle etiketinizi daha canlı daha çekici ve daha kaliteli görünmesini sağlar. Yüksek kimyasal dayanıklılığı ile ister otomotivde ister beyaz eşyada etiketinizin yıllarca sararmadan, parlak kalmasını sağlar. Çizilmelere karşı dayanıklı dış çeperi ile yıllarca aynı berraklıkta kalır, ürününüzün prestij sembolü olur.Üç boyut etkisi ile düz bir etiketi göz alıcı hale getirir. 

  Bursa Damla Etiket Nedir? 

  Logolarınızın, amblemlerinizin grafik tasarımları ve renkleri ürünlerinizi sunmada çok önemli bir yer tutmaktadır. EDES size yepyeni bir yöntem sunmaktadır “Bursa Damla Etiket” her zaman iki boyutlu kalan etiketleriniz şimdi üç boyutlu kalınlık etkisiyle, çok daha parlak görünecek, etiketinizin yıllarca canlı, etkileyici, değişmeden kalmasını sağlayacaktır. Basit bir etiketin prestij sembolü bir logoya dönüştüğünü göreceksiniz.

  Bursa Damla Etiket Poliüretan esaslı çift karışımlı etikettir. Poliüretan insan hayatına zararı olmayan otomotivden, elbiseye, oyuncaktan, ayakkabıya çok farklı kullanım alanı bulmuş bir kimyasaldır. Bursa Damla Etiket çift karışımlı polyurethane malzemesinin özel makineler aracılığı ile karıştırılıp önceden hazırlamış olduğumuz yüzeylere dökülmesi ve bu sıvı haldeki karışımın belli oda şartları yada ısıtma teknikleri aracılığı ile donmasını sağlayarak elde eldir. Bursa Damla Etiket malzemesi sıvının yayılma prensibine bağlı olarak yayılır, sivri köşe yada yayılmasını engelleyecek bir etken olduğu yerde durur, uygun ortamda reaksiyonunu tamamlayarak katı hale gelir. Döküm miktarına bağlı olarak ince veya daha kalın elde edilebilir ortalama yükseklik 1,6mm’dir. Bursa Damla Etiket üzerine döküldüğü malzemeye yüksek tutuculuk özelliği ile kaynaşır gibi tutulur. Dökülecek malzemelere örnek olarak ABS, PVC, Polycarbonate, Polyester, Aluminyumu gösterebiliriz. 

  Kullanım Yerleri:

  Bursa Damla Etiketin kullanım alanları ve yerlere sizin hayal gücünüz kadar sınırsızdır.

  Otomotiv Sektörü: Araç ön ve arka logolar, direksiyon göbeği logo, jant kapağı ortası logo, tuş takımı, araç içi maun kaplamada, sportif, şık, göz alıcı süslemeler, firmanızı tanıtıcı arka bagaj kapağı üstü etiketler. 

  Beyaz Eşya: Buzdolabı, soğutucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, tv vs ürünlerin marka logoları. Elektrikli Aletler: Matkaptan çim biçme makinesine her türlü elektrik aletin tanıtıcı ve firma logoları. Tuş takımları ve göstergeler. Mobilya: Mobilya eşyaların üretici firmalarının logoları

  Promosyon: Özellikle anahtarlıklar, magnetler (mıknatıslı etiket), kalem kapaklarının tepe noktasında, ajandaların kapaklarına, hediyelik eşyalara marka ismi vs. 

  Tepsi: Tepsilerin içine kaplanarak, bardaklarınızı güvenler kaydırmadan taşıyabileceğiniz kaydırmaz tepsiler. 

  Elektronik Aletler: Cep telefonlarına, bilgisayarlara ürün tanıtıcı logo ve etiketler. Suslar: Mobilyacılara makine üreticilerine kapakların kapanış şiddetini ve sesini azaltıcı sus etiketler. 

  Tekstil: Özel transfer sistemi sayesinde Bursa Damla Etiketi kumaş üstünde de marka, desen, grafik olarak çalışabilinir. 

  Ayakkabı, Deri: Ayakkabılarda dikilebilen marka, direk deri üzerine belirli bir alanda damla dökebilme özelliği ile logolar elde edebiliriz. 

  Özel üretim: Düğmelerin içine, takı tasarımlarında, oyuncaklarda, kozmetik ürünlerin kapaklarında, sağlık ürünlerinde tuş takımı, logo vs olarak rahatlıkla kullanılabilir.

  İrsaliyeli Fatura

  İrsaliyeli Fatura Basımı, İrsaliyeli Fatura Baskı

   

  İrsaliyeli Fatura Tanımı: Bursa İrsaliyeli fatura, fatura ve sevk irsaliyesinin yerine geçerek düzenlenen bir belgedir. Fatura ve sevk irsaliyesinin ayrı ayrı düzenlenmesi, mükellefin iş yükünü artırdığı gibi faaliyetlerinin de aksamasına neden olmaktadır.
  İrsaliye Nedir?
  Satılan malı bir yerden başka bir yere sevk ederken kullanılan, maliye onaylı, mal teslimini gösteren resmi belgeye irsaliye denir. İrsaliye, malı satan firma tarafından en az 3 nüsha olarak düzenlenir. Bir asıl ve bir suret malı alana, bir suret taşıyıcıya ve diğer nüsha ise firmada kalır.
  İrsaliye ve fatura tanımlarından da anlayacağınız üzere “Fatura” ve “sevk irsaliyesinin” yerine geçerek düzenlenen bir belgedir.
  Yasada belirtilen malın teslim tarihinden 7 gün içerisinde fatura düzenleme maddesinden yararlanmak istemeyen ve malın çıkışı sırasında fatura kesen firmaların kullandığı belgedir. Bu belge fatura değeri taşır. Fatura değeri taşıması yanı sıra sevk irsaliyesi görevi de taşıdığı için yasal olarak mal çıkışı sırasında fatura kesmek yerine irsaliyeli fatura keserek yasal zorunluluğunuzu tamamlamış olursunuz.

  İRSALİYELİ FATURA BASIMI

  İrsaliyeli fatura basımı için maliye bakanlığınca, matbaa tarafından istenmesi gereken bazı evraklar vardır:
  Şahıs Firmaları İçin;

  • Vergi Levhası
  • Kimlik Fotokopisi
  • İmza Sirküleri
  • Son KDV Tahakkuk Fişi

  Şirketler İçin;

  • Vergi Levhası
  • İmza Sirküleri
  • Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi

  İrsaliyeli fatura basımlarında da diğer resmi evrakların hepsinde olduğu gibi kullanıma bağlı olarak çeşitlilik gösteren türleri bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ciltli İrsaliyeli Fatura Basımı
  • Sürekli Form İrsaliyeli Fatura Basımı
  • Lazer Yazıcıya Uygun Fatura Basımı

  Ciltli İrsaliyeli Fatura Basımı
  Ciltli irsaliyeli fatura basımı işlemlerinde, otocopy kağıdına (kendinden karbonlu kağıt) basımı yapılan irsaliyeli faturalar, numara sırasına göre özenle harmanlandıktan sonra ciltlenerek paketlenir. Ciltleme işlemini defter haline getirmek olarak tanımlayabiliriz. Bu ciltleme üstten tutkallı olarak olmakla beraber, Yandan veya perforajlı olarak, yani daha kolay koparılması açısından kopartma delikli olarak yapılabilir.
  Sürekli Form İrsaliyeli Fatura Basımı
  Sürekli form irsaliyeli fatura basımlarında sistem diğerlerine göre daha farklıdır. Sürekli form sistemi yazıcısı gereğince daha farklıdır. Yazıcısı traktörlü sistem olduğu için kağıdın yürümesi için faturaların yanlarında delikler bulunur. Faturalar birbirlerinden perforaj ile ayrıldığı için yazıldıktan sonra kolaylıkla kopmaktadır.
  Lazer Yazıcıya Uygun Fatura Basımı
  Lazer yazıcıya uygun irsaliyeli fatura basımları son günlerde en çok kullanımı artan ürünümüzdür. Lazer yazıcıya uygun irsaliyeli faturanın en avantajlı tarafı ise ekstra bir yazıcı gereksinimi olmadan, ofisinizde mevcut bulunan lazer veya inkjet yazıcınız ile kolaylıkla yazdırabilmenizdir. Lazer yazıcıya uygun olan irsaliyeli fatura basımımızın otocopy kağıdına değil 1. hamur kağıdına yapıldığını belirtmek isteriz. Bu kağıtta kendinden karbon özelliği yoktur ve elde yazıldığı takdirde tüm kopyaların ayrı ayrı yazılması gerekir. 1. Hamur kağıtlar isteğe bağlı olarak renkli kopyalar halinde kullanılabilir.
  Bu belge 1 Asıl 3 Suret (4 Nüsha) olarak düzenlenir ve hem fatura hemde sevk irsaliyesi görevi görür. İrsaliyeli fatura, maliye anlaşmalı matbaalara fatura ölçülerinde bastırılarak temin edilir. İrsaliyeli faturanın altında “bu belgenin sevk edilen malla birlikte bulunması halinde ayrıca sevk irsaliyesi aranmaz.” ifadesi bulunmalıdır.

  Page 1 of 3

  © 2018 Bursa matbaa reklam

  bursa matbaa