bursa matbaa, matbaa bursa,

MASKE ETİKETİ

Maske Etiketi Baskıları

Maske kutu etiketi, o ürün hakkında kısaca bilgi vermek için kullanılmaktadır. Maske Etiketi yapılan tasarıma bağlı olarak farklı bilgiler içerebildiği gibi sadece görsel bir tasarımdan da oluşabilir. Örneğin maske etiketi nerede kullanılacak ise o yere göre tasarlanmalıdır. Bu sayede maske etiketi baskı direk olarak ne anlam ifade ettiğini anlayacaktır. Etiket / sticker genel olarak pazarlama amacı ile kullanılmakta olan ürünler arasında yer alır. Ancak söz konusu maske olduğunda pazarlamanın yanı sıra sağlık amaçlı bilgilendirme olarak kullanılmaktadır. Örneğin başka bir insan ile mesafeyi korumanızın gerektiği alanlarda bu etiketi görebilirsiniz. Banka, özel işyerleri, banklar, yemek yerleri ve daha birçok yerde bu etiket ile karşılaşabilirsiniz. Bu etiketin başlıca kullanımı sağlık olsada insanların zihninde markanızın yer edinmesi için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kişiye özel maske etiketi sayesinde hem insanları bilgilendirebilir, hemde başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı yapmış olursunuz. Özellikle bu gibi durumlarda insanların aklında bir yer edinebilmek çok daha kolaydır.

Maske Kutulama Etiketi Neden Kullanılır?

Kurumsal kimliğinizi güçlendirmek ister misiniz? İçinde bulunduğumuz karantina zamanlarında maske etiketi baskı ile insanları bilinçlendirebilir ve aynı anda oluşturmuş olduğunuz marka kimliğinizi daha fazla kuvvetlendirebilirsiniz. Etiketin kullanım amacı kurumsal kimlik tasarımı yani marka bilinirliği oluşturmaktır. Ancak maske etiketi çift alanlı kullanıma sahiptir. Bu yüzden normal zamanlarda kullanılan bir etiketten çok daha fazla yararı bulunur. Maske etiketi bilgilendirme ve uyarı anlamlarını taşımaktadır. Örneğin; evde kal, maske takınız, mesafeyi koruyunuz gibi anlamları ifade edebilmek için baskı yaptırılabilir. En çok maske kutusu üzerinde, maske takılması gereken yerlerde bu etiket kullanılır. Kurumsal kimliğinizi kuvvetlendirmek ve insanları bilinçlendirmek istiyorsanız maske etiketi baskı sizin için en iyi tercih olacaktır.

Maske Etiketi Nerelerde Kullanılır?

Maske etiketinin kullanım alanları çok fazladır. Aklınıza gelebilecek her yerde kullanabilirsiniz. Vitrinlerde, kaldırımda, kolilerde, ambalajlarda, kutularda, kapılarda ve daha birçok alanda kullanabilirsiniz. Çok işlevsel bir ürün olmasından kaynaklı olarak istediğiniz alanlara kolay bir şekilde yapıştırabilirsiniz. Üretilen kağıdın kalitesinden kaynaklı olarak yapıştırma yaptıktan sonra istediğiniz zaman etiketi kolay bir şekilde sökebilirsiniz. Yapıştırdığınız alanda kalıcı olarak durmak zorunda değildir. Maske etiketinin kullanım alanlarının fazla olmasının nedenlerinden biriside ölçü olarak çok fazla seçeneğinizin olmasıdır. 8,4*5,2cm, a5 ve özel ölçü olarak farklı boyutlarda baskı yaptırma seçeneğiniz bulunuyor.

Maske Etiketi Nasıl Tasarlanır?

Etiket tasarımları vektörel olarak tasarlanmalıdır. Bu sayede basılan etiketlerin boyutu ne olursa olsun etiketiniz canlı tonlara sahip olacak ve üzerinde yer alan görsel ve yazılar net bir şekilde görülecektir. Biz abode illustrator programını tavsiye etmekteyiz. Kendi bünyesinde çok fazla sayıda vektörel etiket tasarımı bulunuyor. Bunun yanı sıra ücretli ve ücretsiz olarak dışarıdan hazır etiket tasarımı indirme şansınız var. Ayrıca kendinize özel olarak yeni bir tasarım yapabiliyorsunuz. Maske etiketi baskı tasarımı için hazır bir şablon bulmak normal etiket tasarımlarına göre biraz daha zor. Ancak farklı vektör tasarımları birleştirerek ortaya güzel bir çalışma çıkarabilirsiniz.

Maske Etiketi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Maske etiketi tasarımı sade bir görüntüye sahip olmalıdır. Çok fazla yazı içermemeli, tasarım herkes tarafından anlaşılabilir olmalı ve renk tonlarına dikkat edilmelidir. Özellikle çok fazla renk kullanılması ve birbirleri ile uyumlu olmayan renklerin kullanılması ortaya şık bir görüntü çıkarmayacak ve baskı göz yoracaktır. Etiket tasarımı yaparken gereksiz bilgiler vermekten kaçınmalısınız. Özellikle maske etiketinde normal etiketlerden daha az bilgi kullanmalısınız. Maske görsel tasarımı kesinlikle yer almalı. Bu tasarıma ayrıca firma logonuzu eklemek çok hoş olmayacaktır. Bunun yerine tasarıma firmanızın ismini yazmak çok daha hoş bir görüntü meydana getirir. En basit olarak etiketinizin ortasında maske görseli yer alır. Maske görselinin altına istediğiniz bir sloganı yazarsınız. Son olarak ise alt sağ veya alt sol kısma markanızın adını yazarak basit bir tasarım elde etmiş olursunuz. Hem istediğiniz mesajı verir, hemde firmanızı tanıtmış olursunuz. Farklı olmak iyi olsada bu gibi tasarımlarda ana amaç vermek istediğiniz mesaj olmalıdır. O etiketi görecek olan kişi ilk baktığında sloganı okumasa bile ne anlam ifade ettiğini anlayabilmelidir.

Maske etiketi tasarım şablonu için internet üzerinde küçük bir arama gerçekleştirebilirsiniz. Direk olarak bir şablon bulamaz iseniz etiket vektör veya etiket tasarım şablonu olarak arama yaparak hoşunuza giden tasarımı indirin ve illustrator üzerinden düzenleme yapın. İndirdiğiniz hazır şablon üzerinde çiçek görseli yer alıyor ise maske vektör tasarımı indirerek bu tasarımın içine ekleyebilirsiniz.

Maske etiketi tasarımı yapabilmek için illustrator dışında hazır siteler ve farklı uygulamalar bulunuyor. Ancak abode programı ile çok daha kaliteli ve profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz. Kendinizin veya çalışanlarınızın program bilgisi yok ise internetten freelancer etiket tasarımcısı bulabilir ve maske etiketi tasarımı yaptırabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz tasarımcı istemiş olduğunuz özelliklere göre size fiyat teklifinde bulunacaktır. Dilerseniz firmamız ile iletişime geçebilir ve bizden size tavsiyede bulunmamızı isteyebilirsiniz.

Unutmayın ki maske etiketi tasarımı yaparken sadelikten yana davranmanızda fayda var. Amaç kurumsal kimlik tasarımınınız kuvvetlendirmek değil, toplumu, insanları bilinçlendirmek olmalıdır.

Maske Etiketi Basımı

Maske etiketi basımı standart olarak kuşe kağıt üzerinde gerçekleştirilmektedir. Ancak isteğinize bağlı olarak farklı seçenekler sunulabilir. Maske etiketi baskı çeşitleri; kuşe etiket baskı, opak folyo etiket baskı, şeffaf folyo etiket baskı olarak sıralanabilir.

Kuşe maske etiket baskı standart olarak 90 gram ağırlığındaki kuşe kağıt aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Boyutlar 8,4*5,2 cm, a5 ebat ve özel olarak ayrılmaktadır. İnternet üzerinden elinizde yer alan tasarım aracılığı ile sipariş vererek basım yaptırabilmeniz mümkündür.

Opak maske etiket baskı sırasında opak folyo malzemeler kullanılır. Kuşe kağıdın aksine su ile temas ettiğinde zarara uğramaz. Suya dayanıklı bir ürün türüdür. Kare, yuvarlak veya özel şekilli olarak sipariş verebilmeniz mümkündür. Kargo ürünlerine basılan yuvarlak şekilli etiket baskıları genel olarak opak etiket türündedir.

Şeffaf maske etiket baskı diğer türlere göre çok daha nadir olarak tercih edilmektedir. Bu ürünün en büyük özelliği tamamen transparan bir görüntüye sahip olmasıdır. Yani yazı ve tasarımınızın arkasında arka plan görseli yer almaz. Tamamen şeffaftır. Bu özelliği sayesinde yapıştırılmış olduğu yüzeyi görmeye devam edebilirsiniz. Suya dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Maske Etiketi Fiyatı

Maske etiketi fiyatı; adet, baskı özellikleri ve basılacak olan etiketin ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Etiket boyutunun artması ve adet sayısının artması durumlarında fiyat üzerinde minik düzeyde artışlar meydana gelecektir. Etiketlerin tamamı renkli baskı olarak üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında özel kesim yapılabilmektedir. Tasarımınız parlak selefonlu kağıt üzerine basılmakta ve size en üst kalitede teslim edilmektedir.

Online Maske Etiketi Baskı

Online maske etiketi baskı yaptırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler bulunuyor. Bunlardan en önemlisi doğru seçim gerçekleştirmek. Ürün adeti ve bastıracağınız ürünün ebatlarını doğru bir şekilde vermelisiniz. Aksi durumda elinize farklı boyutlu ürünler gelecektir.

Online matbaa firmasına teslim edeceğiniz tasarım vektörel tabanlı olmalıdır. Vektörel olmayan görsellerde pikselleşme meydana gelir. Buda görüntüde bulanıklaşmaya sebebiyet verir. Ancak vektörel tabanlı tasarımlarda sorunsuz olarak büyültme ve küçültme işlemi gerçekleştirilebildiği için tüm ürünleriniz profesyonel ve kaliteli bir şekilde basılır.

Giriş

bursalı matbaa internet sitemize hoş geldiniz.

bursal? matbaa